آرایش فرمالیته عروس؛ بهترین آرایش برای فرمالیته عروسی

0
96
آرایش فرمالیته عروس؛ بهترین آرایش برای فرمالیته عروسی

قصد دارید که قبل از عروسی، لحظات خوش و ماندگاری را در روز فرمالیته ثبت کنید؟ خب شک ندارم که فکرتان در کنار لباس و انتخاب لوکیشن و… حسابی درگیر سبک و مدل آرایشتان هم شده است. خوشبختانه برای آرایش فرمالیته، حتما نیازی به آرایشگاه رفتن ندارید و خودتان می‌توانید با کمی ظرافت و دقت، بهترین آرایش فرمالیته عروس را برای خودتان رقم بزنید. ما در این مقاله، بهترین آرایش برای فرمالیته عروسی را به شما آموزش خواهیم داد.

بهتر است که آرایش فرمالیته چگونه باشد؟

خب اکثر عروس خانم‌ها دوست دارند که در روز عروسی‌شان حسابی تغییر کنند. پس اگر شما هم جزو این دسته هستید، بهتر است که سبک آرایش لایت و سبک را برای روز فرمالیته انتخاب کنید تا در روز عروسی، با چهره‌ای که همه را شگفت زده کند وارد مجلس بشوید. اما به طور کلی هم توصیه می‌شود که در روز فرمالیته آرایش سنگین نداشته باشید و به سراغ میکاپ‌های غلیظ نروید. به همین دلیل ما در ادامه مقاله، مراحل آرایش لایت و اروپایی عروس در فرمالیته را به شما آموزش خواهیم داد. شاید سبک آرایش نود هم به عنوان یک گزینه در ذهنتان باشد، اما بهتر است که میکاپتان نه به شوری میکاپ‌های سنگین مثل دودی باشد و نه به بی‌نمکی میکاپ نود!

مرحله اول آرایش عروس در فرمالیته، صورت را آماده کنید:

این فرقی ندارد که بخواهید یک آرایش روزمره داشته باشید یا بخواهید برای روز فرمالیته آرایش کنید. چون در هر صورت اگر صورتتان آرایش دارد باید آن را با یک پاک کننده آرایشی مناسب مثل میسلار واتر پاک کنید. سپس صورتتان را با شوینده مناسب نوع پوستتان بشویید و بعد از خشک کردن و گذشت ۲٠ الی ۳٠ دقیقه، یک لایه مناسب مرطوب کننده بزنید.
حالا به لب‌هایتان هم کمی بالم لب بزنید تا حسابی آبرسانی و آماده آرایش شوند.

مرحله دوم، زیرسازی کرده و کرم پودر بزنید:

در این مرحله به زیرسازی و کانتورهای سنگین نیاز ندارید. چون چه بخواهید و چه نخواهید، کانتور آرایشتان را سنگین خواهد کرد. پس در ابتدا برای اینکه ماندگاری آرایشتان تضمین شود، کمی پرایمر بزنید و سپس به سراغ کرم پودر ماتی که پوشانندگی متوسط داشته و دارای خاصیت آبرسانی باشد بروید. بهتر است که کرم پودر را با براش یا پد آرایشی به پوست بزنید تا به طور یکدست روی پوست پخش شود. توجه کنید که کرم پودرهای مات خاصیت پوشانندگی خوبی دارند و به خاطر جلوه مات خود، باعث بازتاب نور در عکس و فیلم‌ها نخواهند شد.
اما اگر از کرم پودرهای براق و روغنی استفاده کنید، نه تنها خیلی زود پخش و کیکی می‌شوند، بلکه با درخشش خود فیلم و عکس‌هایتان را خراب خواهند کرد.

  • نکته مهم: زمانی که به صورتتان کرم پودر زدید، کرم زدن به گردن را فراموش نکنید. چونکه اگر فقط به صورتتان کرم پودر بزنید، رنگ صورت و گردنتان چند درجه اختلاف رنگ خواهند داشت. پس حتما باید در نهایت، رنگ پوست صورت و گردنتان هماهنگ باشد.

مرحله سوم آرایش عروس در فرمالیته، کانسیلر بزنید:

کانسیلر میبلین مدل Instant Anti-Age Eraser
کانسیلر میبلین مدل Instant Anti-Age Eraser

خیلی‌ها قبل زدن کرم پودر از کانسیلر استفاده می‌کنند. اما همیشه توصیه می‌شود که بعد زدن کرم پودر کانسیلر بزنید. پس اگر در صورتتان جای جوش، لک، کبودی، تیرگی دور چشم یا هرگونه ناهماهنگی دیگری وجود دارد، آن را با کانسیلر رنگی مناسب خود بپوشانید. برای پیدا کردن کانسیلر مناسب به مقالات انواع کانسیلر و کاربردهای آنها سری بزنید. اما اگر صورتتان ناهماهنگی خاصی ندارد، بیخیال استفاده از کانسیلر بشوید.

مرحله چهارم، آرایشتان را با پودر فیکس ثابت کنید:

حالا که زیرسازی سبک خود را انجام دادید، وقت آن رسیده که پودر فیکس بزنید. چونکه لازم است آرایش شما برای چند ساعت روی صورت فیکس باقی بماند و اگر اینکار را نکنید، ماندگاری آن حسابی پایین خواهد آمد. به خصوص اگر در هوای گرم یا آفتابی عکس‌ها و فیلم‌های فرمالیته را ثبت کنید. پس پودر فیکس را با براش یا پد مناسب به صورت هماهنگ روی پوست پخش کنید.

مرحله پنجم، به رژگونه و هایلاتر بله بگویید:

همانطور که در این سبک آرایش نیازی به کانتور نیست، به رژگونه‌های بولد و غلیظ هم احتیاجی ندارید. پس فقط کمی از رژگونه‌ای که رنگ صورتی، نود یا هلویی داشته باشد را بر روی برجسته‌ترین قسمت گونه بنشانید و خوب محو کنید. حالا برای اینکه همه چیز شاداب‌تر شود، مقدار خیلی کمی از هایلاترتان را هم روی قسمت بالای گونه، نوک بینی و روی استخوان ابرو بزنید.

مرحله ششم آرایش عروس در فرمالیته، رسیدگی به ابروها:

بهتر است که در آرایش فرمالیته، اجازه دهید که ابروها حالت طبیعی خود را حفظ کنند. پس در ابتدا، ابروهایتان را مرتب کرده و موهای اضافی و بلند آنها را بچینید. حالا اگر در ابرویتان قسمت خالی وجود دارد، آن را با سایه ابرو، مداد ابرو یا ریمل ابرویی که نهایتا یک درجه از رنگ اصلی ابروهایتان تیره‌تر باشد پر کنید. بهتر است که برای اینکار از براش مخصوص ابرو استفاده کرده و موهای براش را از پایین به بالا بکشید، نه از چپ به راست. سپس برای اینکه ابروهایتان جذاب‌تر شوند، آنها را با ژل ابروی بی‌رنگ به سمت بالا بکشید.

مرحله هفتم، به سراغ آرایش کردن چشم‌ها بروید:

آرایش چشم

سایه‌های پررنگ و غلیظ بدرد آرایش فرمالیته‌تان نخواهند خورد. پس پالت سایه‌ای را تهیه کنید که دارای رنگ‌های ملایمی مثل صورتی روشن یا رنگ‌هایی در طیف قهوه‌ای باشد. سایه چشمتان را با براش مخصوص سایه به پلک بزنید و خوب فید کنید.
خط چشم:
حالا خط چشم نازکی بکشید و سعی کنید که آن را خیلی امتداد ندهید.
ریمل و فر مژه:
برای اینکه مژه‌هایتان حالت بگیرند، ابتدا فرمژه‌ای را با سشوار ۵ ثانیه گرم کرده
و به مژه‌ها بزنید. حالا ابتدا مژه‌ها را با شانه کوچک شانه کرده و یک یا نهایتا دو لایه ریمل مشکی یا قهوه‌ای بزنید. بهتر است که ریملتان از نوع حجم دهنده نبوده و فقط ضد آب باشد.

آرایش عروس در فرمالیته را با رژ لب تمام کنید:

در آخرین مرحله آرایش عروس در فرمالیته، ابتدا با یک خط لب که نهایتاً یک درجه از رنگ رژ لبتان تیره‌تر باشد، یک خط نازک روی خط اصلی لب‌هایتان بکشید. حالا درست مثل رنگ سایه چشم و رژگونه‌تان، یک رژ لب کمرنگ مثل رژ لب صورتی ملیح را روی لب‌ها بزنید. البته می‌توانید به جای رژ لب، از برق لب هم استفاده کنید. بهتر است که رژ لبتان از نوع مات باشد تا خیلی زود پخش نشود.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.