راهنمای انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ پوست و مو

0
76
راهنمای انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ پوست و مو

انتخاب رنگ لنز می‌تواند بسیار سخت و چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر برای اولین بار قصد خرید لنز را داشته باشید. اما می‌دانید که برای انتخاب رنگ لنز باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید؟ یا بهتر است بگوییم می‌دانید که چه رنگ لنزی برای رنگ پوست، مو و تناژ پوستی شما مناسب است؟ اگر جوابتان خیر است، در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه شوید تا به شما کمک کنیم که بهترین و مناسب‌ترین لنز را برای چشمان زیبایتان خریداری کنید.

در هنگام خرید لنز به چه نکاتی دقت کنیم؟

رنگ پوست، تناژ پوست و رنگ مو مهمترین فاکتورهایی هستند که باید با رنگ لنز تناسب داشته باشند. البته که بهتر است رنگ لنز با آرایش و رنگ لباس هم هماهنگی داشته باشد.
شاید با خود بگویید این سلیقه است که در نهایت باعث انتخاب می‌شود. خب این درست است، اما اگر به نکات مهم دقت کنید، قطعاً بعدها در هنگام نگاه کردن در آینه از انتخابتان پشیمان نخواهید شد. پس ما در ادامه، راهنمای انتخاب رنگ لنز بر اساس رنگ پوست، تناژ پوست و رنگ مو را مفصل بررسی خواهیم کرد.

راهنمای خرید لنز بر اساس رنگ پوست:

راهنمای خرید لنز بر اساس رنگ پوست

پوست روشن:

اگر پوست روشنی دارید دست و بالتان برای انتخاب رنگ لنز حسابی باز است. چونکه تقریباً تمامی لنزها با رنگ پوست شما تناسب دارند. اما به طور کلی با لنزهایی به رنگ خاکستری، آبی اقیانوسی، آبی دریایی، آبی فیروزه‌ای، یخی روشن یا بنفش خیلی زیباتر به نظر خواهید رسید.

پوست گندمی یا معمولی:

به طور کلی افرادی با پوست گندمی، انتخاب‌های بیشتری نسبت به افراد سبزه پوست دارند. پس اگر شما هم در دسته افرادی با پوست گندم گون قرار دارید، روی لنزهایی با رنگ خاکستری، سورمه‌ای، عسلی، فندقی و به خصوص سبز یشمی حساب باز کنید. اما بهتر است افرادی که پوست گندم گون دارند از لنزهای آبی استفاده نکنند.

پوست‌ سبزه:

شاید خیلی‌ها فکر کنند که لنزهای روشن برای افراد سبزه پوست مناسب نیستند، اما اصلاً اینطور نیست. چونکه سبزه پوست‌ها انتخاب‌های جذاب و روشنی مثل قهوه‌ای روشن، خاکستری رو به تیره یا عسلی را در پیش رو دارند. علاوه بر اینها، می‌توانند با خیالی راحت از لنزهایی به رنگ آبی تیره یا سبز هم استفاده کنند.

راهنمای خرید لنز بر اساس تناژ پوست:

قبل از هر چیزی باید بگوییم که تناژ پوست با رنگ پوست متفاوت است و سه نوع تناژ پوستی گرم، خنثی و سرد داریم. پس ابتدا تناژ پوستی‌تان را با روش زیر تشخیص بدهید:

به رگ‌های داخلی مچتان خوب نگاه کنید:
• اگر رگ‌هایتان سبز رنگ هستند یعنی تناژ پوستی گرمی دارید.
• در صورتی که رگ‌هایی به رنگ آبی یا بنفش می‌بینید، تناژ پوستی سردی دارید.
• اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که رنگ رگ‌هایتان آبی، سبز یا بنفش است یا رنگ رنگ‌ آنها چیزی بین همین رنگ‌هاست، یعنی تناژ پوستی خنثی دارید.

تناژ پوستی گرم:

اگر ته رنگ پوستتان گرم است، باید به سراغ لنزهایی بروید که رنگ گرمی داشته باشند. رنگ‌های موجود در طیف قهوه‌ای برای تناژ پوستی گرم عالی هستند. مثلا لنزهای عسلی، قهوه‌ای، عسلی فندقی، عسلی خاکی، قهوه‌ای عسلی و طلایی با پوست‌های گرم ارتباط بسیار خوبی برقرار می‌کنند.

تناژ پوستی خنثی:

اگر تناژ پوستی خنثی دارید باید بگویم که خیلی خوش شانس هستید. چونکه می‌توانید از هر رنگ لنزی که خوشتان آمد، از رنگ‌های گرم گرفته تا سرد با خیالی راحت استفاده کنید.

تناژ پوستی سرد:

در صورتی که پوست سردی دارید، باید روی تناژ پوستی سرد لنزهایی که رنگ سرد دارند دست بگذارید. رنگ‌های موجود در طیف آبی برای پوست‌های سرد عالی هستند. لنزهای سبز، آبی یخی، آبی اقیانوسی، طوسی آبی، طوسی سبز، بنفش، آبی آسمانی و آبی رنگ‌هایی هستند که باعث می‌شوند پوست‌هایی با تناژ سرد عالی به نظر برسند.

راهنمای خرید لنز بر اساس رنگ مو:

راهنمای خرید لنز بر اساس رنگ مو

موهای مشکی و تیره:

برای موهای تیره و مشکی، لنزهای رنگ روشن کودتا ایجاد می‌کنند. چونکه با رنگ موها حسابی در تضاد هستند. مثلاً لنزهای که در طیف بنفش و آبی قرار دارند برای مو مشکی‌ها بهترین انتخاب هستند. همچنین اگر دور یا همان حاشیه لنزتان مشکی باشد هم چهره‌تان حسابی زیبا خواهد شد.

موهای روشن یا طلایی:

همانطور که موهای مشکی با لنزهای متضاد خود زیباتر می‌شوند، موهای روشن هم با لنزهای تیره تناسب خیلی خوبی برقرار می‌کنند. پس اگر موهایتان رنگ روشنی دارد، بهتر است که از لنزهایی به رنگ مشکی، قهوه‌ای تیره یا شکلاتی استفاده کنید. البته این به آن معنا نیست که نمی‌توانید از لنزهای روشن استفاده کنید. در نتیجه اگر عاشق لنزهای روشن هستید و موهای روشن و بلوندی دارید، از لنزی به رنگ سبز زمردی، آبی روشن، خاکستری یا بژ استفاده کنید.

موهای قهوه‌ای:

خبر خوبی که مو قهوه‌ای‌ها باید بشنوند، این است که می‌توانند از هر رنگ لنزی که دوست دارند با خیال راحت استفاده کنند.

موهایی به رنگ فانتزی:

اگر موهایتان را با رنگ‌های فانتزی مثل صورتی، گلبهی، آبی و… رنگ کرده‌اید، بهتر است به سراغ لنزهایی بروید که در طیف رنگ قهوه‌ای قرار دارند. مثلا چشم‌هایتان با لنزهایی به رنگ مشکی، قهوه‌ای تیره و یا قهوه‌ای فندقی حسابی زیباتر به نظر خواهند رسید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.