آرایش مناسب چشم‌های گرد

0
134

چشم‌های گرد و درشت بسیار گیرا هستند، اما مسلما زمانی که به صورت صحیح آرایش شوند، خیلی دلرباتر خواهند شد. مسلما یک چشم گرد زمانی زیباتر می‌شود که آن را به صورت کشیده آرایش کنید و فرم چشم‌هایتان را با هر مدل میکاپی خراب نکنید. پس اگر دوست دارید که با مراحل آرایش چشم‌های گرد آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

چشمان گرد چه ویژگی‌هایی دارند؟

یک چشم گرد معمولا بزرگتر یا بازتر از سایر فرم چشم‌ها به نظر می‌رسد و در مرکز یا قرنیه و گوشه‌های چشم، گرد دیده می‌شود. اگر انتهای چشم‌هایتان دایره‌ای بوده و عنبیه آنها کاملاً قابل مشاهده باشد، یعنی شما چشمان گردی دارید. در این نوع فرم چشم‌ها اگر چشم را به طور فرضی به دو قسمت تقسیم کنیم، هر دو بخش با هم یک اندازه خواهند بود. علاوه بر این، در چشم‌های گرد پلک متحرک قابل مشاهده است.

چشم‌های گرد را چطور آرایش کنیم؟

مرحله اول، ابروهایتان را اصلاح و آرایش کنید:

اگر چشمان گردی دارید، ابروهایی با قوس ملایم چشمانتان را دو چندان زیبا می‌کنند. پس سعی کنید که در هنگام برداشتن ابرو، به آنها کمی قوس بدهید و نوک ابرو را کمی تیز اصلاح کنید.
حالا به کمک یک شانه ابرو، ابروها را خوب شانه کنید تا نواقص ابرو مشخص شود. سپس به کمک مداد یا سایه ابرویی که نهایتا ۱ درجه از رنگ اصلی ابروهایتان تیره‌تر باشد، جاهای خالی ابرو را پر کنید. حواستان باشد که به هیچ وجه دور تا دور ابرو را کادر بندی نکنید. چون در این صورت جلوه میکاپ مصنوعی خواهد شد.

مرحله دوم، پرایمر سایه چشم بزنید:

برای اینکه ماندگاری آرایش چشم تا حد زیادی بالا برود و رنگ سایه چشمتان بهتر تثبیت شود، حتما کمی از پرایمر سایه چشم را با انگشت روی پلکتان پخش کنید و صبر کنید تا خشک شود.

مرحله سوم، با کانسیلر زیرسازی کنید:

بهتر است قبل از انجام آرایش کل صورت، ابتدا فقط چشم‌ها را آرایش کنید. چون اگر آرایش چشم‌ها خراب شود، مابقی قسمت‌های آرایش هم چرک مرده و خراب خواهند شد.
پس در این مرحله کانسیلری که با نوع و رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد را انتخاب کرده و مقدار کمی از آن را با براش مخصوص کانسیلر، به پشت پلک و ناحیه زیر چشم بزنید. زدن کانسیلر به پشت پلک باعث می‌شود که رنگ پوست هماهنگ شده و رنگ‌های آرایشی به بهترین شکل خودشان را نشان دهند. استفاده از کانسیلر در ناحیه زیر چشم نیز سیاهی و پف آن را مخفی خواهد کرد.

مرحله چهارم، سایه بی‌رنگ بزنید:

اگر به چشم‌های گرد دقت کنید، متوجه خواهید شد که گاهی کمی گود به نظر می‌رسند. زدن کمی سایه بی‌رنگ به روی پلک، باعث می‌شود که چشم‌ها از حالت گودی در بیایند. پس در این مرحله براش مخصوص سایه چشم را به سایه‌ای که در تناژ کرم رنگ و نزدیک به رنگ پوست باشد آغشته کنید. سپس سایه زدن را از پلک و گوشه‌های داخلی و خارجی آن شروع کنید و اینکار را تا زیر ابروها ادامه دهید. یعنی از زیر ابرو تا پلک‌هایتان باید با سایه بی‌رنگ پوشانده شود.

مرحله پنجم، به سراغ سایه زدن چشم‌ها بروید:

حالا وقت آن رسیده که قسمت‌هایی از چشم را با هایلایتر روشن یا سایه سفید برجسته‌تر کنید. برای انجام اینکار، یک براش سر کج را برداشته و آن را به هایلایتر یا سایه سفید آغشته کنید. حالا در قوس ابرو، یک خط تمیز بکشید و آن را خوب محو کنید. سپس به سراغ گوشه داخلی چشمتان بروید و آن قسمت را هم کمی هایلایت کنید. این کار به شاداب نشان دادن چشم‌هایتان کمک زیادی می‌کند. حالا کمی از این سایه روشن را در قسمت میانی پلک هم بزنید. در نهایت هم با یک سایه تیره و براش سرد گرد مخصوص سایه، گوشه خارجی چشم را سایه بزنید و آن را به سمت گوشه خارجی چشم فید کنید. سپس سایه روشن و تیره را در هم خوب محو کنید تا مرز بین آنها مشخص نباشد.

مرحله ششم، خط چشم بکشید:

اگر چشمانتان از هم فاصله دارند، باید خط چشم کشیدن را از گوشه داخلی چشم شروع کنید تا این فاصله کمتر به چشم بیاید. اما اگر فاصله چشانتان زیاد نیس، می‌توانید خط گوشه داخی چشم را نکشید. حالا یک خط چشم نازک بکشید و زمانی که به گوشه خارجی چشم نزدیک شدید، به مرور خط چشم را پهن‌تر کنید. توجه کنید که نوک خط چشم باید رو به بالا کشیده شود. علاوه بر این، می‌توانید در پلک پایینتان و در زیر مژه‌ها هم کمی مداد سیاه یا خط چشم بکشید.

مرحله هفتم، از فر مژه و ریمل استفاده کنید:

حالا برای اینکه فر مژه به خوبی به مژه‌ها حالت دهد، آن را با سشوار در حد ۵ ثانیه گرم کرده و سپس مژه‌هایتان را فر کنید. حالا مژه‌ها را با یک برس کوچک شانه کرده و سپس ریمل بزنید. برای اینکه رنگ پریدگی احتمالی چشم‌های گرد را پوشش دهید، بهتر است که برای مژه‌های بالا ریمل قهوه‌ای رنگ بزنید و مژه‌های پایین را با ریمل مشکی بپوشانید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.