تفاوت پودر بیک و اسپری فیکساتور

0
916
تفاوت پودر بیک و اسپری فیکساتور

داشتن یک آرایش ماندگار، بدون استفاده از تثبیت کننده‌های آرایشی امکان پذیر نیست و به همین دلیل انواع مختلفی از این محصول تولید و روانه بازار شده‌اند. پودر بیک، پودر فیکس و اسپری فیکساتور تثبیت کننده‌هایی هستند که در مراحل مختلف میکاپ استفاده شده و ماندگاری آن را برای مدت قابل توجهی بالا می‌برند. اما از آنجایی که خیلی‌ها تفاوت‌های بین این محصولات را نمی‌دانند، ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله تفاوت پودر بیک و اسپری فیکساتور را برایتان توضیح دهیم.

پودر بیک چیست؟

پودر بیک یک محصول آرایشی است که بافتی پودری، سبک، نرم، مات و مخملی داشته و چربی‌های اضافه پوست را به خود جذب می‌کند. البته پودر بیک بر خلاف پودر فیکس و پنکک که بی‌رنگ و رنگی هستند، رنگی روشن و متمایل به سفید یا نخودی دارد. آرایشگران به کمک پودر بیک، عمل بیک کردن را روی صورت انجام می‌دهند. بیک کردن به معنای استفاده از پودر آرایشی برای مات کردن میکاپ و بالا بردن ماندگاری آن است. پودر بیک بر روی کرم پودر و کانسیلر زده شده و بر خلاف رنگ خود، باعث سفید شدن آرایش نمی‌شود. این پودر علاوه بر بالا بردن ماندگاری آرایش، از جمع شدن کرم پودر، کانسیلر و… در چین و چروک‌های صورت و دور چشم هم جلوگیری می‌کند. نواحی زیر چشم، چانه، ناحیه T (پیشانی و بینی)، خط اخم و خط خنده جزو بهترین قسمت‌هایی هستند که می‌توان عمل بیک کردن را روی آنها انجام داد. البته از پودر بیک برای زیرسازی آرایش چشم، برجسته کردن گونه‌ها، کنترل چربی اطراف بینی و روشن‌تر و طبیعی‌تر کردن آرایش هم استفاده می‌شود. پودر بیک به خاطر بافت پودری و سبک خود به راحتی روی پوست پخش شده و می‌توان برای اعمال آن برروی صورت، از اسفنج آرایشی مرطوب یا براش استفاده کرد.

اسپری فیکساتور چیست؟

همانطور که از نام اسپری فیکساتور پیداست، بافتی مایع، سبک، بی‌رنگ و شفاف داشته و در آخرین مرحله میکاپ روی صورت اسپری می‌شود. اسپری فیکساتور در هر شرایط آب و هوایی کار خود را به نحو احسن انجام داده، رطوبت را به خود جذب نکرده، از ذوب شدن آرایش جلوگیری کرده و به طور کلی دوام آرایش را بالاتر می‌برد. مواد تشکیل دهنده فیکساتورها بر اساس نوع پوست‌ها متفاوت است. مثلا الکل و اکریلات دو نمونه از ترکیباتی هستند که در اسپری فیکساتور مخصوص پوست‌های چرب به کار برده می‌شوند. اما در اسپری فیکساتور پوست‌های خشک خبری از الکل نیست و به جای آن از ترکیباتی برای هیدراته نگه داشتن پوست استفاده می‌شود. این محصول بدون تغییر رنگ میکاپ، آرایش شما را برای ساعت‌های طولانی بدون تغییر نگه داشته و مانع چرب شدن و کثیفی پوست می‌شود. فیکساتور هم از ایجاد چین و چروک در خطوط صورت جلوگیری کرده و اگر دارای Spf یا همان ضدآفتاب باشد، از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید هم مراقبت خواهد کرد. اسپری فیکساتور هم از طریق اسپری کردن روی پوست و هم از طریق پد، براش یا اسفنج مرطوب آرایشی قابل استفاده است.

تفاوت پودر بیک و اسپری فیکساتور چیست؟

حتما بعد از خواندن مطالب بالا به تفاوت این دو محصول پی برده‌اید. اما در آخر یکبار دیگر، تفاوت‌های بین آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

• اسپری فیکساتور در مقایسه با پودر بیک، شیوه استفاده سریع‌تر و آسان‌تری داشته و به همین دلیل طرفداران بیشتری دارد.
• اسپری فیکساتور بافتی مایع دارد، اما بافت پودر بیک جامد و پودری است.
• پودر بیک در مراحل میانی میکاپ استفاده شده، اما اسپری فیکساتور در آخرین مرحله میکاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• پودر بیک رنگی متمایل به سفید یا نخودی دارد، اما اسپری فیکساتور کاملا بی‌رنگ است.
• بعد استفاده از پودر بیک حالت ماتی در آرایش ایجاد می‌شود، در صورتی که بعد استفاده از اسپری فیکساتور جلوه میکاپ براق خواهد شد.
• پودر بیک تنها برروی کرم پودر و کانسیلر قابل استفاده است، اما می‌توان اسپری فیکساتور را روی تمامی قسمت‌های آرایش اسپری کرد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.